Google SEO Nedir, Ne İşe Yarar


Google SEO, kısaca arama motoru tarafından belirtilmiş olan kriter ve algoritmalar doğrultusunda yapılan çalışmalara denir. İnternet sitesine yapılan bu çalışmalar doğrultusunda, rekabet ve çalışma durumuna göre belirli süre içerisinde ilk sıralarda yer almaya yaramaktadır. Ürün, hizmet veya bilgi içeren her türlü legal internet siteleri için yapılan SEO çalışmaları her uzmana ve ajansa göre farklılık gösterebilmektedir.

SEO çalışmaları farklılıkları belirlenen strateji ve yola göre ilerlemektedir. Bu yüzden çalışmalara başlamadan önce yol haritası belirlenmeli ve bu doğrultuda ilerlenmesi gerekmektedir. SEO’nun kısa yolu yoktur. Oldukça zahmetli ve zaman alan işlemler olduğu için firma sahipleri tarafından bilinçsizce yapılması kesinlikle önerilmez. Bunun nedeni, var olan internet sitenize yapılan yatırımların boşa gitmesine sebep olabilir.

Google tarafından belirtilen kriterlere uyulmadığı takdirde internet siteniz spam cezası alabilir. Tekrardan SEO çalışması yapmak için cezadan kurtarmanız gerekebilir. Bu yüzden konusunda uzman SEO ajansları ile çalışmanızı kesinlikle öneririz.

Google SEO Nedir sorusunu kısaca sizler için açıkladık. Peki, Google SEO çalışmaları nasıl yapılıyor. SEO çalışmaları yazımızda belirttiğimiz gibi anahtar kelime durumu ve rekabetine göre farklılık göstermektedir. SEO yatırımlarınız anahtar kelime zorluğu ile doğru orantıda artmaktadır. Bunun nedeni, yüksek rekabetli kelimelere yüzlerce kişinin Google SEO çalışması yapıyor olmasıdır. Bu SEO çalışması yapan kişilerden daha fazla farklılıklar gerçekleştirilmelidir.

Google SEO Çalışması Fiyatları


Google SEO çalışma fiyatları anahtar kelime, rekabet durumu, kelime sayısı gibi kriterlere bağlı olarak farklılık göstermektedir. Ülkemizde yüzlerce SEO uzmanı ve SEO ajansı bulunmaktadır. Her firma ve uzmanın farklılık gösteren fiyatları vardır. Ajans veya firmalar hizmetten ziyade kendi geliştirmiş olduğu strateji ve bilgileri sattığı için kendi fiyatını öne sürmektedir.

SEO için aslında ortalama bir fiyat yoktur. En sağlıklı fiyat teklifini almak için SEO panelimiz üzerinden müşteri temsilcilerimizden destek alabilir hatta online olarak teklif oluşturabilirsiniz. SEOFİSİ, SEO Hizmeti verdiği tüm müşterilerine %100 yükselme garantisi adı altında çalışmalarını sürdürmektedir.

Google SEO Çalışma Süreci Ne Kadar?


SEO çalışmaları sürekli devam edilmesi gerekmektedir. Bunun nedeni, az rekabetli kelimelerde dahi rakipleriniz her geçen gün dijital pazarlama konusunda bilgilenmekte ve çalışmalarını arttırmaktadır. SEO çalışmalarını bıraktığınızda internet siteniz alt sıralara düşebilir. Hatta çalışma sürecinden sonra bir süre bırakıp tekrar başladığınızda durumu hızlı bir şekilde toparlamak oldukça zor olur.

Google çalışmaları esnasında Google robotları internet sitenizi sürekli ziyaret ederek edindiği bilgileri depolamakta ve yaptığınız çalışmalara alışmaktadır. Örneğin 3 ay boyunca tamda Google tarafından belirtilmiş kriterlere uygun çalışmalar yaptınız ve sonrasında ara verdiniz. Google robotları 3 ay boyunca gördüğü gelişimleri birden kestiğinizi görürse artık internet sitenize önem vermediğinizi ve kullanıcılara faydalı olmayacağınızı düşünür ve sizi alt sıralara doğru indirir.

Sizlere Google SEO Nedir Ne İşe Yarar konusunda kısaca bilgi verdik. Konu hakkında daha detaylı bilgi veya Google SEO Hizmeti almak için bizlere seo@seofisi.com veya 0850 532 85 15 telefon numarasından ulaşabilirsiniz. Herkese bol ziyaret edilen internet sitesi sahibi olması dileği ile, saygılar.